EN RU UK

Відкривав захід Стефан Софронієв, радник з торговельно-економічних відносин Посольства Республіки Болгарія, який привітав гостей заходу від імені Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Болгарія в Україні Костадіна Коджабашева.

Дорогі друзі Болгарії,

Сьогоднішня подія об’єднує всіх нас навколо бажання приділити необхідну увагу та забезпечити правильне місце для Болгарії як популярного туристичного напрямку в Україні.

Ви, як професіонали туристичної галузі, всі знаєте, що український виїзний туризм у Болгарії останнім часом неухильно зростає. Болгарія постійно належить до основних напрямків літнього морського туризму, яку відвідує близько півмільйона українців на рік до початку пандемії. Після ускладнень, викликаних Ковідом, Україна продовжує залишатися основним партнером Болгарії в галузі туризму і навіть збирається стати однією з 3 провідних країн нашої країни.

Хоча Болгарія добре відома в Україні літнім морським туризмом, наша країна залишається майже невідомою з точки зору багатьох інших видів туризму, які вона пропонує. Такими є, наприклад, гірський зимовий туризм, цілорічний курортний та бальнеологічний, культурно-релігійний, кулінарний та винний, екологічний, спортивний (серед яких гольф набирає все більшої популярності) та інші. види туризму.

Серед недостатньо відомих фактів про нашу країну є:
-Болгарія є третьою в Європі за кількістю історичних артефактів після Італії та Греції.
Ми маємо понад 40 000 історичних пам’яток.
-Наша країна є другою в Європі за біорізноманіттям. Різноманітний рельєф і природа, чітко виражені 4 пори року.
-понад 70 курортів спа та бальнео на нашій території.
Майже 600 мінеральних джерел Болгарії, 80% з яких мають цілющі властивості.
-Виноробство в Болгарії має тисячолітні традиції, починаючи з часів, коли фракійці населяли наші землі. У Болгарії налічується понад 300 винзаводів, а загальний обсяг виробництва вина на рік перевищує 130 мільйонів літрів. Болгарські вина регулярно отримують нагороди на різних престижних міжнародних спеціалізованих виставках.

Доступні щоденні та цілорічні транспортні сполучення, а саме – прямі рейси між нашими двома країнами, в т.ч. низькобюджетних компаній, а також декілька автобусних ліній, забезпечують необхідні умови для розвитку цілорічного партнерства у сфері туризму між Україною та Болгарією.

Інший основний інструмент досягнення вищезазначених цілей залишається в наших руках, а саме – просування Болгарії в Україні. Я вважаю, що спільними зусиллями ми цього зможемо досягти.

Бажаю всім приємної та корисної події та знаю, що вам завжди раді в Болгарії!