EN RU UK

10 найкращих місць для відпочинку в Хорватії

Прозорі води Адріатичного моря, найчистіші в Європі пляжі, неперевершені середземноморські краєвиди та високий рівень сервісу перетворили Хорватію на один із найпопулярніших напрямків літнього відпочинку. Уздовж усього узбережжя Хорватії, що простяглося майже на 1800 км,  розташована величезна кількість курортів, які щороку відвідує понад 10 млн. туристів. Розглянемо найулюбленіші місця, що припали до душі європейським та українським мандрівникам.

Умаг

Курортне містечко Умаг, що знаходиться на західному узбережжі півострова Істрія, цікаве передусім своєю архітектурою. Багате історичне минуле міста та 500-літнє перебування під протекторатом Венеціанської республіки додало йому того неперевершеного шарму, який притаманний приморськиммістам італійської рив’єри. Вузенькі вулиці старого міста, розкішні фасади венеціанських вілл, п’янкий аромат кипарисів – відчуття таке, наче ви дійсно на мить опинилися десь на узбережжі Портофіно. Воно й не дивно, адже й сама Італія тут зовсім поряд. Зручне сполучення з Трієстом та Венецією дозволяють поєднати відпочинок в Умазіз цікавою екскурсійною програмою.

Пула

Пула – один із найбільш універсальних курортів Хорватії, де кожен знайде для себе щось  особливе. Тут, серед мальовничих скель і смарагдових берегів, в затишних гаванях розкинулась незліченна кількість дивовижних пляжів. Узбережжя Пули, власне, як і всієї Хорватії, переважно кам’янисте, лише подекуди можна зустріти пляжі з гальки. Проте акваторія курорту вирізняється своєю чистотою. Пула належить до числа античних міст, де можна побачити типові архітектурні споруди того часу – давньоримські амфітеатри, тріумфальні арки і навіть власний Колізей. Загалом,Пула – чудовий варіант для всіх, хто прагне поєднати пляжний релакс із змістовним дозвіллям.

Ровінь

Ровінь – ще один надзвичайно атмосфернийкуточок Адріатичного узбережжя, якийвисоко оцінять прихильники середньовічної романтики, а також усі, хто обрав Хорватію місцем весільної подорожі. Його можна коротко охарактеризувати одним словом – «казковий». Найкрасивіший курорт Істрії займає архіпелаг, що складається з 22 островів, із-поміж яких особливо вирізняються острови Святого Андрія та Святої Катерини. Тут гармонійно поєднано практично все – мальовнича природа Середземномор’я, витончена архітектура різних стилів і епох, затишні ресторани авторської кухні, розкішні вілли та апартаменти.

Опатія

Розташована на узбережжі затоки Кварнер і захищена горами від холодних північних вітрів, понад століття тому Опатія була улюбленим місцем відпочинку європейської аристократії та богеми. Нині це один із найпрестижніших курортів Хорватії, який часто називають «Адріатичною Ніццою» завдяки його особливій атмосфері витонченості та лоску. Більшість готелів Опатії розміщено у відреставрованих старовинних віллах та палацах, де любили відпочивати представники імператорських родин, видатні діячі культури та мистецтва. Готелі сучасної Опатії відомі насамперед своїми Welness-програмами з використанням природно-кліматичних факторів.

Спліт

Спліт – друге за величиною місто в Хорватії, важливий морський порт та найвідоміший курорт Середньої Далмації,розташованийу центральній частині  хорватського узбережжя. Характерною особливістю курорту є наявність чудово оснащених пляжів із дрібної гальки, завдяки чому Спліт можна вважати ідеальним місцем для сімейного відпочинку. Разом із тим Спліт – місто багатовікової історії та унікальної архітектури. Сьогодні в історичній частині міста можна побачити велику кількість будівель 15-19 ст. Проте серед усіх визначних пам’яток минулогоголовну цінність має палац Діоклетіана, датований 305 р., якому Спліт завдячує своєю появою.

о. Брач

Брач – третій  за величиною острів хорватської Адріатики, скелясті береги якого приховують  безліч таємничих печер і гротів. Його можна сміливо назвати одним із найкрасивіших островів Хорватії. Типовий ландшафт острова – скеляста місцевість, поросла зеленню соснових лісів, виноградників та оливкових плантацій. На острові є кілька невеликих курортів, найпопулярнішими з яких вважаються Супетар і Бол, насамперед, завдяки паромному сполученню з материком. Туристам пропонується чималий вибір готелів, а також приватних вілл та апартаментів.У південній частині острова знаходиться його головна туристична візитівка – знаменитий пляж Золотий мис.

о. Хвар

Поруч з островом Брач розташований його не менш відомий сусід – острів Хвар – найдовший та найбільш сонячний острів Адріатики. Особливого вигляду він набуває в період цвітіння лаванди, що стала його своєрідним символом. Одним із найпопулярніших туристичних місць острова є, власне, саме містечко Хвар, оточене середньовічними стінами 16 ст. Проте цікаві історичні пам’ятки можна віднайти чи не в кожному приморському поселенні острова. А разом із тим ближче познайомитися з унікальними традиціями минулого, побувати на численних народних святах, скуштувати аутентичні середземноморські страви та ні з чим не зрівнянні місцеві вина.

Макарска

Невелике курортне містечко Макарска, розташоване на березі тихої бухти в Південній Далмації, є ще одним осередком комфортного сімейного відпочинку. Макарска є центром найбільшого в цій частині Хорватії курортного регіону –Макарскої Рив‘єри. Чудове місце для всіх, хто вже знайомий із курортами Хорватії й шукає для себе чогось нового. Особливо для тих, хто любить подорожувати автомобілем. Уздовж Рив‘єри проходить знамените Адріатичне шосе, яким можна зручно дістатися від аеропорту Дубровника до будь-якого із курортів регіону, а заодно й помилуватися фантастичними середземноморськими пейзажами.

Дубровник

Дубровник недарма називають одним із найкрасивіших міст не лише Хорватії, а й усієї Європи.Величне місто-фортеця, в будівництво якого свого часу доклали чимало зусиль кращі майстри італійського Відродження, нині почесно носить звання архітектурної перлини Південної Далмації. Маючи чудову нагоду відвідати Дубровник, слід обов’язково побачити його кам’яні укріплення, прогулятись вулицями історичного центру та скуштувати найсмачніших у світі устриць в одному з його колоритних ресторанів. Окрім цікавого дозвілля Дубровник подарує своїм гостям кришталево чисте море, різноманіття пляжів, широкий вибір готелів та європейський сервіс.

Цавтат

Неподалік від Дубровника знаходиться ще один відомий курорт Південної Далмації –Цавтат – місто надзвичайної краси, гармонії та неспішного плину часу. Здавалося б, тут усе як в більшості приморських міст Адріатики – такі ж скелясті береги, такі ж стрункі сосни та кипариси, що підходять до самої води, і така ж чиста та прозора вода кольору аквамарин. Проте є в курорту Цавтат якась ледь уловима самобутність, притаманна лише йому. І ця дивовижна набережна в квітучих олеандрах, і білосніжні яхти, і дух славетного минулого, яким пронизано все навкруги,–заради цього варто відвідати Цавтат, а потім через деякий час повернутись сюди ще раз.