EN RU UK

«Найбільша розкіш на Землі – це розкіш людського спілкування». Це слова відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері із книги «Маленький принц». На другий день роботи 26-го Міжнародного туристичного салону UITT: «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм» цю крилату фразу великого письменника – гуманіста дискутували між собою його (туристичного салону) учасники, яких Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Гюльдере запросив поспілкуватися в свою резиденцію. До слова сказати, розташована вона в історичній частині Києва. На запрошення пана Посла на цьому неформальному прийомі (без краваток) на фоні дивовижної весняної природи зібралися керівники туристичних галузей Туреччини і України, відомі туроператори, політики і журналісти.

І кожному із прибулих до його гостинної резиденції пан Ягмур Гюльдере приділив увагу, з кожним поспілкувався, кожному знайшов добре слово … А потім, після спілкування в режимі «тет-а-тет»,  дипломат і привітний господар звернувся вже до всіх нас – з короткою промовою.

З його виступу ми дізналися, що на 26-му Міжнародному туристичному салоні UITT: «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм» із Туреччини до Києва приїхала (як у добрі, кажемо так, ДО коронавірусні часи) потужна команда професіоналів. Ця команда представляє 80 міст, 7 регіонів і 50 відомих туристичних фірм Турецької Республіки.

І всі люди, які прибули на UITT-2021 до Києва у травні, як і раніше щиро зацікавлені в подальшому розвитку туристичної сфери – на паритетній партнерській основі. Слово «взаємовигідній» у цьому реченні також має право на існування. Тому що, як підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Гюльдере, «… саме туризм цементує відносини між нашими державами і нашими народами, саме туризм – це наше спільне майбутнє!»

Прикметно, що завершив свій короткий виступ головний дипломат Турецької Республіки в Україні, звертаючись до своїх гостей українською мовою. Від моїх друзів-журналістів,  які протягом багатьох років популяризують туристичні родзинки Туреччини, і від себе особисто дякую Вам, пане Посол, за чудовий незабутній прийом! Ось вже воістину: «Найбільша розкіш на Землі – це розкіш людського спілкування». Дозволю лише додати до відомого вислову Антуана Сент-Екзюпері трохи від себе: спілкування в ім`я загального блага, в ім`я зміцнення нашої дружби.

Сергій Комісаров

Фото автора