EN RU UK

07.04.2021: Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» наполягає на необхідності внесення Кабінетом Міністрів та Міністерством охорони здоров’я України пілотів та бортпровідників в перелік ключових професій, яким передбачена першочергова вакцинація від COVID-19 згідно з існуючими міжнародними нормами.

Нещодавно керівники п’яти міжнародних організацій, а саме Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), Міжнародної організації праці (МОП), Міжнародної морської організації (ІМО), Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), підписали заяву, в якій закликають уряди визначити пріоритетними членів екіпажу авіакомпаній у своїх національних програмах вакцинації проти COVID-19. Разом з іншими основними професіями. Проте, до цього часу план імунізації населення України від COVID-19, розроблений Міністерством охорони здоров’я, так і не передбачає першочергової вакцинації авіаційного персоналу.

«Вакцинація пілотів та бортпровідників у період боротьби з пандемією COVID-19 є стратегічно необхідною. Цей крок важливий і для збереження кадрового потенціалу авіації, і з точки зору посилення захисту від поширення вірусу, який більше року тримає авіаринок на колінах. З огляду на це, ми в МАУ готові виступати не інакше, як амбасадорами вакцинації в Україні», – зазначив СЕО авіакомпанії Євгеній Дихне.

Варто окремо зазначити, що Україна взяла на себе зобов’язання в рамках конвенцій Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА) дотримуватися її нормативів та рекомендацій. ІАТА у свою чергу розділяє заклик до вакцинації льотного персоналу цивільної авіації у пріоритетному порядку. Дана позиція відображає місце й роль авіаційного транспорту та задіяного в забезпеченні льотної діяльності персоналу, як на світовому ринку транспорту, так і в цілому в системі глобальної торгівлі. Відповідно, відсутність авіаційного персоналу серед критично важливих категорій у ході нарощення темпів вакцинації у світовому масштабі є неприпустимою.

Нагадування: в січні поточного року МАУ вже зверталася до Міністерства охорони здоров’я України з пропозицією переглянути та затвердити нові правила щодо в’їзду в Україну вакцинованих осіб за наявності фізичного або електронного сертифікату про щеплення від COVID-19. Авіакомпанія МАУ завжди виступатиме за активну вакцинальну кампанію – наразі вирішення іншого шляху цієї глобальної проблеми не існує.