EN RU UK

Історичний кінотеатр “Атлас”, розташований на проспекті Істікляль у Стамбулі, відкриває свої двері після реставрації, яка проводилася у 2019-2020 роках Міністерством культури і туризму Туреччини. Церемонія відкриття проводилася Президентом Республіки Туреччина Реджепом Таїпом Ердоганом. У заході взяли участь всесвітньо-відомий режисер Гай Річі, актори Джейсон Стейтем, Джош Гарнетт, Джекі Ейнслі, а також інші актори, задіяні у зйомках нового фільму Гая Річі “П’ять очей”, які зараз проводяться в Анталії.

Будівля кінотеатру, що вперше відкрився у 1948 році, пройшла повну реконструкцію із заміною крісел, сцени і звукової системи. Відреставрований кінотеатр має 483 місць, систему якості зображення 4К та багатоцільову сцену розміром 13 на 7 метрів, на якій також можна проводити різноманітні вистави.  

У будівлі також розмістився Музей кінематографу, у якому експонуються синопсиси більше ніж 8 тисяч турецьких фільмів, матеріали з історії світового і турецького кінематографу, нагороди, отримані турецькими кіномитцями на фестивалях.

Будівля, у якій розміщуються кінотеатр і музей, була зведена у 1870-і роки у часи правління Султана Абдульазіза. Фасад будівлі виконано у стилі неокласицизму, інтер’єри прикрашені унікальною ліпниною на стелях, гіпсовими барельєфами, мармуровими камінами та інкрустованим паркетом. Кінотеатр розташований у пасажі Атлас, неподалік від площі Таксім та вулиці Єшільчам, яка є відомими центром турецького кінематографу.

Гай Річі обрав Туреччину для зйомок нового фільму “П’ять очей”

Зйомки бойовика “П’ять очей” проводяться в Туреччині, на території Анталья Експо та у історичному центрі Анталії – кварталі Калеічі, який завдяки зусиллям Міністерства культури і туризму Туреччини перетворився на велетенський знімальний майданчик.  У фільмі за сценарієм Айвана Еткінсона та Марна Дейвіса, режисером якого виступає Гай Річі, знімаються Джейсон Стейтем, Обрі Плаза, Багсі Мелоун та Кері Елвес. Фільм розповідає про пригоди агента МІ6 Орсона Форчуна, який рятує світ від загрози нової смертельної зброї.